پرونده کارلوس کرش در دادگاه حکمیت ورزش


برخی شاهدان مدعی هستند که در آن روز حداقل 8 بازیکن از تیم ملی پرتغال از دید مقامات مبارزه با دوپینگ مشکوک بوده‌اند اما کرش اجازه اخذ تست دوپینگ به آنها را نداده است.
دادگاه حکمیت ورزش (CAS) از کرش پرونده‌ای باز در اختیار دارد که شاکی آن سه پزشک ارشد وادا و دو تن از اهالی فدراسیون فوتبال پرتغال هستند و مدعی‌اند که وی با این کار به فوتبال ملی پرتغال ضربه زده است.

کرش در گفت‌وگو با پدرو کراوو خبرنگار آبولا که به صورت تلفنی از ابوظبی صورت گرفته در این باره گفته است: برنامه‌های زیادی برای تیم ملی پرتغال داشتم و قرار بود سال‌های سال در سطح ملی فوتبال کشورمان بمانم اما اکنون تلاش می‌کنم بهترین انتخاب را انجام دهم. مشکل دادگاه ورزش قابل حل است و بعید می‌دانم مسئله تا آن حد که خبرنگاران پیش‌بینی می‌کنند پیچیده باشد. پزشکانی که در ماجرای پیش‌آمده در روند تست دوپینگ تیم از دست من و کادر فنی دلخور شده بودند به خوبی می‌دانند که شرایط اجازه همکاری بیشتر را به ما نمی‌داد.
این همه در حالی است که کارلوس کرش این روزها در ایران به سر می‌برد و قرار است شرایط حضورش در سمت مربی ایران را بررسی کند.

این در حالی است که روزنامه هندوستان تایمز نیز آورده است: شاید علت اصلی جدایی او از شغلش رفتار عجیب با مقامات سازمان مبارزه با دوپینگ در اردوی پرتغال بود که باعث شد دردسرهای عجیبی برای وی به وجود بیاید.

/ 0 نظر / 12 بازدید