عدم حضور مربیان بزرگ در ایران سیاسی نیست


وی گفت: زمانی که قطبی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردیم 90 درصد از مردم از این انتخاب راضی بودند، اما وقتی با وی قطع همکاری کردیم 78 درصد با این موضوع موافقت کردند و گفتند که خوب شد قطبی رفت. برای علی دایی هم چنین شرایطی وجود داشت.
تاج گفت: با این شرایط برای انتخاب سرمربی باید جلوتر از سیستم حرکت کنیم، اما این موضوع به معنی بی‌حترامی نیست، چون معتقدم بی‌احترامی در هر زمینه‌ای بد است. مسئولان به دنبال مربی درجه خارجی هستند که بار منفی برای ایران نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط کشور ما همین است و انقلاب اسلامی با این ابعاد که مشاهده می‌کنید حاکم است. حضور یا عدم حضور یک مربی برتر در ایران ربطی به مسائل سیاسی ندارد و دوست هم ندارم این موضوعات را سیاسی کنم. هر مربی بزرگی برای حضور در یک کشور باید از خانواده خود مشورت بگیرد، اما مربیان حرفه‌ای برخلاف بازیکنان این کار را ابتدا نمی‌کنند.
تاج افزود: صددرصد به دنبال مربی بزرگ و تاثیرگذار خارجی هستیم. فضای فوتبالی ایران بسیار مساعد است و هر مربی که بیاید می‌تواند با آرامش کار خود را پیگیری کند، البته این موضوع به شرطی است که بی‌لیاقتی خود را به بر دوش دیگران نگذاریم. هر مربی افتخار می‌کند تا در فوتبال ایران کار کند چون فضای آن اصلاً سیاسی نیست.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه انتخاب سرمربی تیم ملی سخت شده و دلیل آن هم وجود سلایق متفاوت است عنوان کرد: می‌دانید چرا برابر روسیه خوب بازی کردیم و پیروز شدیم؟ چون فشاری بر منصوریان نبود و برای اولین بار دیدم که ملی‌پوشان ایران در محوطه جریمه حریف به هم پاس می‌دهند.
وی اضافه کرد: تا به حال با مربیان زیادی قرارداد امضا کرده‌ام؛ برای مثال در ذوب‌آهن با 7 مربی مذاکره کردم و قرارداد بستم، اما نمی‌دانم چرا در انتخاب سرمربی تیم ملی اینقدر دشواری وجود دارد. شاید چون تیم ملی کانون توجهات است و همه دوست دارند در خصوص آن اظهار نظر کنند شرایط اینگونه شده است، درحالی که در تیم‌های باشگاهی اینگونه نیست و تنها هواداران آن باشگاه نظر می‌دهند.

/ 0 نظر / 13 بازدید